Varis Nedir?

Varis, bacakların alt kısmında toplanan “kirli kanı” kalbe taşıyan toplardamarların genişleyip, kıvrıntılı hal almasıdır. Kılcal damar çatlamaları veya örümcek ağı şeklinde görülen varis çeşitleri de mevcuttur. Varisler sadece şekil olarak cilt bozukluğu olarak düşünülemez. Bacaklarda oluşan bu salık problemi ağrılı hale gelebilir. Bacaklarda şişme, sonra kronik toplardamar yetmezliği meydana gelebilir. Varisli olan damarlarda kan pıhtısı meydana gelebilir.

İç varis nedir?

Bacaklara kirli kanı kalbe ve akciğere görünen toplardamar bacağın kanını taşıyan ana damarlarda oluşan varislere iç varis denir. Kaslarda oluşan dış varise göre daha tehlikelidir. Tanısının koyulması için doktora gidilmediler. Eğer iç varisiniz var ise ve tedavi edilmiyor ise ileri de bacak yaraları ve pıhtılara sebep olabilir.

Varis rahatsızlığından birçok kişi muzdarip durumda. Genellikle genetik olan bu rahatsızlık ailenizde var ise görülme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca sürekli ayakta çalışan ve sıcak yerlerde çok bulunan kişilerde daha çok görülür. Bundan dolayı varise meslek hastalığı da denebilir. Sıcak ortamlarda damarlar daha da genişlediği için şikayetlerde artış görülmektedir.

Varisin zararları nedir?

Varisi geceleri bacakların rahatsızlığı ve içeride oluşan derin yaralar ile beraber cildin dışında görülen mavi-yeşil damar genişlemesi olarak bilinen bir hastalık çeşididir. Özellikle iç bacağın topuğun hemen üzerinde önce mercimek büyüklüğünde başlayıp tedavi edilmediği takdirde derin yaralara dönüşen yaralar oluşur. Bazı zamanlar ise damarlardaki pıhtı oluşumu ve bu pıhtının akciğere gitmesinin sonunda ölüme kadar gidebilecek sonuçları mevcuttur.

Ayrıca varisler derin dışına mavi-yeşil damarlar olarak yansıdığı için görsel olarak da kişileri rahatsız eder.

Bacaklarda ağırlık hissi, gece artan kramp şişkinlik, bacaklarda kaşıntı damar genişlemesi ve yaralar varis hastalığının şikâyetlerindendir.

Varisin Etkileri Nelerdir?

Fazla kilolardan dolayı varisler artabilir.

Varis etkilerini azaltmak şifalı bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Varise iyi gelebilen bazı şifalı bitkiler; üzüm tohumu,  At kestanesi tohumu, yaban mersini, Gotu kola bitkisi, aloe vera

Sıcaktan uzak durun. Sıcak damarları genişlettiğinden dolayı varisiniz daha kötü olabilir.

 


Anti Varis Seti Türkiye
Anti Varis Seti Satın Al

Anti Varis Seti Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.

Google | Anti Varis Seti | Anti Varis Seti Nedir - RSS - Google Sitemap
Anti Varis Seti Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden antivarisseti.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?